Rozgrzewające smoothie.

Zaczęło się. Chłody na dobre zadomowiły się w Polsce i niestety nie wygląda na to, aby przez najbliższe 5 miesięcy miało się coś zmienić w tym temacie. Przez ten czas wszyscy staramy się jak najlepiej zabezpieczyć przed chorobami i robimy to na wszelkiego rodzaju sposoby. Jednym z nich jest dobór takich dań, aby dało się w nich umieścić jak najwięcej składników rozgrzewających i wzmacniających odporność. Bardzo prostym w tym zakresie napojem jest koktajl, bo możemy w nim zmiksować tak naprawdę wszystko na co tylko mamy ochotę. Jedynym ograniczeniem jest kwestia takiego doboru składników, aby smak był jak najprzyjemniejszy. Sama ostatnio często kuszę się na przygotowywanie zielonych koktajli ze szpinakiem. Tym razem przedstawiam Wam recepturę na rozgrzewające smoothie, które jesienią i zimą gości w moim jadłospisie kilka razy w tygodniu.

Cold weather for good came to Poland and, unfortunately, it looks like for the next five months nothing will change. During this time, we all try our best to protect against flu or just cold. One of the way we fight with cold is to choose that kind of dishes to which we can add a lot of  warming and immune enhancing ingredients. Very simple in this matter are cocktail drinks, because we can mix inside anything we want. The only thing we need to think about is to mix this kind of food that can give nice flavor together. Recently I often prepare green smoothies with spinach. This time I would like to present you the recipe for warming smoothie that during cold months you can find in my diet.

1 porcja dostarcza:

Energia: 256 kcal
Białko: 7 g
Tłuszcz: 8 g
Węglowodany: 39 g

rozgrzewające smoothie.

Składniki (1 porcja):

1 banan
garść szpinaku
kawałek imbiru
1 łyżka pestek dyni
1 łyżeczka miodu
1/2 łyżeczki cynamonu
szczypta soli

rozgrzewające smoothie.

  1. Banana obieramy i kroimy, szpinak dokładnie płuczemy.
  2. Wszystko umieszczamy w wysokim pojemniku i dokładnie blendujemy.
  3. Na koniec miksowania, gdy wszystkie składniki uzyskały jednolitą konsystencję, dodajemy ok. 200 ml wody i jeszcze chwilę blendujemy.

rozgrzewające smoothie.

rozgrzewające smoothie.

rozgrzewające smoothie.

rozgrzewające smoothie.

Przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *