Kolczyki chabrowe w prezencie.

Przy okazji ostatniego wpisu o naleśnikach wspomniałam już o tym, że niedawno obchodziłam imieniny. Tym razem chciałam Wam pokazać wyjątkowy prezent, jakim obdarowała mnie siostra. Dlaczego jest dla mnie taki wyjątkowy? Bo wykonany własnoręcznie i właśnie dla mnie.

kolczyki_chabrowe_4

Marta już od dłuższego czasu sama tworzy biżuterię. Zawsze zachwycałam się jej pracami (możecie obejrzeć je tutaj) i co jakiś czas musiałam się skusić na jakąś błyskotkę. Tym razem było jednak inaczej, bo nie wybierałam nic z gotowych już kolczyków, tylko zostałam inspiracją wykonania czegoś nowego. Marta stworzyła te kolczyki specjalnie na tę okazję, pod kolor moich oczu. O tym, jak wpadła na pomysł ich stworzenia, więcej możecie przeczytać z jej perspektywy ;). Traf chciał, że w dniu, kiedy je dostałam ubrałam się w sukienkę idealnie do nich pasującą. Dzięki temu od razu mogłam założyć kolczyki i nacieszyć się nimi w pełnej krasie.

kolczyki_chabrowe_3

Moje kolczyki wykonane są techniką ręcznego haftu sutasz. Składają się z materiałów w różnych odcieniach niebieskiego, ale przeważa głównie chabrowy, który doskonale pasuje do koloru moich oczu. W centralnym punkcie kolczyków znajduje się biały koralik z kwiatowym wzorem.

kolczyki_chabrowe_1

kolczyki_chabrowe_6

Na początku obawiałam się tego, że nie ubiorę ich zbyt wiele razy, ponieważ wzór kolczyków wydawał mi się nieco elegancki. Sama raczej rzadko ubieram się w sukienki czy wyjściowe spodnie i niepokoiła mnie myśl, że będę mieć mało okazji do założenia takiej biżuterii. Nic bardziej mylnego! Zdecydowanie pasują zarówno na większe okazje, jak i wyjście na kawę z przyjaciółką, kiedy mam na sobie zwykłe dżinsy i T-shirt.

kolczyki_chabrowe

To oryginalny prezent, a dzięki temu, że został wykonany przez osobę obdarowującą, ma on dla mnie szczególne znaczenie. Myślę, że każdy z Was wie, co mam na myśli. Prezenty typu handmade cieszą bardziej, gdyż wymagają dobrej znajomości oraz sporej ilości czasu, którą bliska osoba poświęca na przygotowanie ich. Od razu czuć, że pochodzą prosto z serca. Tak więc jeszcze raz bardzo dziękuję, a te chabrowe kolczyki z pewnością będą urozmaiceniem wielu moich kreacji ;).

kolczyki_chabrowe_5

kolczyki_chabrowe_2

Przyjemności.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *