Cappuccino z Nutellą – słodycz zamknięta w jednej filiżance.

Ciao!

Na naszych wakacjach codziennie do śniadania na Sycylii Giani serwował nam cappuccino. Jak ostatnio wspominałam, to rodzaj kawy zwykle pity przez Włochów przed południem i idealnie pasujący do tiramisu.

cappuccino z Nutellą.

Cappuccino przygotowywane jest z espresso i spienionym za pomocą gorącej pary mlekiem. Mocna, czarna kawa zalewana jest gorącą mleczną pianką, o kremowej konsystencji i jednolitych maleńkich pęcherzykach powietrza. Na wierzchu zazwyczaj posypywana jest gorzkim kakao. Włosi podają cappuccino w w białych porcelanowych filiżankach o pojemności 150 ml.

cappuccino z Nutellą.

cappuccino z Nutellą.

Zwiedzając Sycylię, odwiedziliśmy małą miejscowość – Mazarę del Vall0, znajdującą się na południowym zachodzie wyspy, w której możemy podziwiać przepiękną katedrę z XI wieku, jak też możemy wylegiwać się na piaszczystej plaży. W tym właśnie miasteczku znaleźliśmy bardzo przytulną knajpkę, w której zjedliśmy obiad, a później skusiłam się na cappuccino z Nutellą. I o tym właśnie chciałam dziś napisać, jak w prosty sposób można odmienić codzienną kawę.

cappuccino z Nutellą.

cappuccino z Nutellą.

cappuccino z Nutellą.

Zasada jest bardzo prosta – do kawy należy dodać jakiś wyrazisty akcent. U mnie właśnie padło (jak to na Włochy przystało) na Nutellę. Wykonanie jest naprawdę łatwe, a zarazem efektowne. Aby wszystko wyszło smacznie i atrakcyjnie należy ścianki filiżanki (od środka oczywiście) wysmarować porządną warstwą Nutelli, a następnie przygotować cappuccino w sposób, jaki opisałam powyżej! Gwarantuję Wam, że nie będziecie zawiedzeni. Kiedy krem czekoladowy zacznie się rozpuszczać, a kawa nabierze nutellowego posmaku – poczujecie niebo w gębie. Zdecyd0wanie, ten gorący napój nawet nie dosłodzony dodatkowo wywoła uśmiech na ustach każdego smakosza kawy i czekolady.

cappuccino z Nutellą.

cappuccino z Nutellą.

cappuccino z Nutellą.

Przyjemności.

5 Comments

  1. Pingback: Chrupiące rurki z kremem rodem z Palermo – Cannoli Siciliani. | DlaPrzyjemnosci.pl

  2. Pingback: Ciastka prosto z Tapani – Cassatelle Siciliani. | DlaPrzyjemnosci.pl

  3. Pingback: Niespodzianki urodzinowe to ekstra sprawa! - DlaPrzyjemnosci.pl | DlaPrzyjemnosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *