Ulubiony autor.

Od początku przeproszę za małe opóźnienie. Niestety na obiecane fantazje kulinarne trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać, bo niespodziewanie przeciągnął się remont kuchni. Już nie mogę się doczekać finału, bo na razie do dyspozycji ze sprzętów kuchennych mam mikrofalówkę i czajnik elektryczny. Nie jest to dla mnie wyposażenie wystarczające do przygotowywania przysmaków, ale jeszcze przez chwilę musi mi wystarczyć.

Dziś chciałam napisać o moim ulubionym autorze powieści kryminalnych – Harlanie Cobenie. Uwielbiam jego książki. Nie pamiętam ile ich już przeczytałam, ale na pewno sporo. Ostatnio dorwałam powieść „Niewinny” i myślę, że jest warta polecenia. Jej głównym bohaterem jest Matt Hunter. W przeszłości został skazany na więzienie, bo wdał się w bójkę, której jego przeciwnik nie przeżył. Akcja dzieje dziewięć lat po wyjściu Matta z więzienia. Jego życie wreszcie zaczyna wchodzić na właściwe tory. Razem z żoną, która spodziewa się jego dziecka, postanawiają kupić dom na przedmieściach. W pracy też wszystko idzie jak należy. Spokojne życie Matta i Oliwii (bo tak na imię ma jego żona) zaczyna się jednak komplikować, kiedy kupują sobie wideotelefony. Pewnego dnia Matt dostaje filmik wysłany z telefonu żony. Na filmie widać pokój hotelowy, a w nim mężczyznę i … Oliwię. Od tego momentu zaczynają dziać się wokół głównego bohatera dziwne rzeczy: orientuje się, że ktoś go śledzi, później policja typuje go jako głównego podejrzanego w sprawie morderstwa…

Zapowiada się ciekawie, hm? Naprawdę warto przeczytać. Myślę, że jak skończycie jedną książkę Cobena, będziecie musieli sięgnąć po następną. Mnie z pewnością uzależnił.


Jak zapewne wiecie, dobrą powieść najlepiej czyta się przy pysznej gorącej czekoladzie. Macie tu zdjęcie na zachętę. Jeśli jeszcze mi nie udało się Was zachęcić do pójścia do kuchni i zrobienia sobie jednej filiżanki, to ten widok na pewno Was tam zagoni.

 

Przyjemności.

1 Comments

  1. Pingback: Coś co łasuchy lubią najbardziej, delikatne, czekoladowe ciastka z pestkami dyni. | DlaPrzyjemnosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *