Placuszki cukiniowe.

Obiad nie zawsze musi być tym posiłkiem, który jest ciężki, zapychający i obciążający żołądek. Czasem warto zrezygnować z mięsa i pokusić się na wegetariański posiłek. Wegetariański obiad często kojarzy się z czymś nudnym i niesmacznym, jednak oczywiście nie musi tak być! U mnie dziś na talerzu pojawiły się placuszki cukiniowe. Przepyszne, dietetyczne i do tego delikatne w smaku. Idealne na dzień detoksu ;).

Lunch does not always have to be the meal that is heavy and filling the stomach. Sometimes it is better to poop out on meat and try to prepare vegetarian meal. Vegetarian lunch often cannotes something boring and tasteless, but of course it does not have to be like this! Today on my plate you can find zucchini pancakes. Delicious, dietetic, and delicate in flavor. Perfect for day of detox ;).

1 placek dostarcza:
Energia: 50 kcal
Białko: 2 g
Tłuszcz: 2 g
Węglowodany: 6 g

placuszki cukiniowe.

Składniki (ok. 10 pacuszków):

1 cukinia
2 marchewki
1/2 cebuli
4 łyżki mąki pełnoziarnistej
1 jajo
sól
pieprz
1 łyżka oleju kokosowego

  1. Warzywa dokładnie myjemy, marchew i cebulę obieramy.
  2. Wszystkie warzywa trzemy ta tarce o grubych oczkach, lub przepuszczamy przez maszynkę do tarcia.
  3. Do startych warzyw dodajemy jajo i mąkę pełnoziarnistą. Całość dokładnie mieszamy.
  4. Na patelni rozgrzewamy olej kokosowy i przekładamy masę na gorącą patelnię. 1 łyżka masy warzywnej wystarcza na 1 placuszek – masę rozpłaszczamy na bardzo cienki placek. Obsmażamy z obu stron aż się zarumienią. Po zdjęciu z patelni placuszki przekładamy na ręcznik papierowy, aby odsączyć z nich jak największą ilość tłuszczu.

U mnie dzisiaj placuszki z cukinii pełniły funkcję całego obiadu, jednak mogą być one także obiadowym dodatkiem. Mój ukochany, w związku z tym, że trudno przekonać go do bezmięsnego popołudniowego posiłku, lubi je najbardziej z pieczenią, polane ciemnym sosem :). Ale jak widać, kreatywność wskazana! Im więcej pomysłów, tym ciekawsze połączenia smakowe.

placuszki cukiniowe.

placuszki cukiniowe.

placuszki cukiniowe.

Przyjemności.

Niskokaloryczny styczeń 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *