Owsiane naleśniki z papryką.

Macie już dość owsianki dzień w dzień na pierwsze lub ewentualnie drugie śniadanie? Powiem szczerze, że mi osobiście lekko już zbrzydła. Lubię ją, ale jednak codziennie od kilku lat to samo ze zmieniającym się jedynie owocem, chyba jednak nie jest najlepszym pomysłem. Nie mówię, że teraz nie będę jadła jej wcale, ale będę ją jadła pół na pół z jej zamiennikami. Dziś takim zamiennikiem są owsiane naleśniki z twarożkiem i czerwoną papryką. Lekkie, wytrawne, ale jednak bardzo sycące i zdrowe. To pełne witamin i składników mineralnych danie będzie doskonałym śniadaniem. Doda nam full energii, a jednak nie będziemy się czuli po nim ciężcy i ociężali, a raczej naładowani entuzjazm i gotowi na wszelkie wyzwania, jakie przyniesie długi, pełen zadań dzień.

Are you sickof eatting a porrig every day for the first or maybe sometimes second breakfast? I must admit that I have a little sick of it. I like the porridge, but I eat this every day for several years and only one thing changes sometimes – fruit. I think this way of dietting is probably not the best idea. I’m not saying that now I will not eat it at all, but I will it half and half with its substitutes. Today, this kind of replacement is oatmeal pancakes with cottage cheese and red pepper. Light, dry, but still very filling and healthy. It is full of vitamins and minerals dish will be a perfect breakfast. It will give us lots of energy, but we will not feel after this heavy and sluggish, but rather charged with enthusiasm and ready for all challenges at a long, full of tasks day.

1 porcja dostarcza:

Energia: 581 kcal
Białko: 24 g
Tłuszcz: 37 g
Węglowodany: 38 g

owsiane naleśniki z papryką.

Składniki:

1/2 szklanki mleka bez laktozy
2 łyżki mąki pełnoziarnistej
1 łyżka płatków owsianych
1 łyżka otrąb owsianych
1 jajo
szczypta soli, pieprz, bazylia
1 łyżka nasion chia
1 łyżeczka siemienia lnianego
1 łyżka oleju kokosowego
Wierzch;
3 łyżki serka twarożkowego
1/2 papryki czerwonej

  1. Wszystkie składniki na naleśniki mieszamy.
  2. Olej rozgrzewamy na patelni, wylewamy na nią 1/3 ciasta. Smażymy naleśnik przez kilka minut z obu stron. To samo robimy z pozostałymi 2 naleśnikami.
  3. Na każdym z naleśników rozsmarowujemy łyżkę serka śmietankowego.
  4. Paprykę kroimy w krótkie paseczki i układamy w poprzek naleśnika. Całość zawijamy.

owsiane naleśniki z papryką.

owsiane naleśniki z papryką.

Przyjemności.

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *