Make My Plate.

Niedawno natrafiłam na ciekawy serwis, dzięki któremu możecie z łatwością zaplanować zdrowe posiłkiMake My Plate – wszystko przedstawione jest w dość atrakcyjnej formie i myślę, że także jak mi przypadnie Wam do gustu.

Ta łatwa w obsłudze strona pomoże nam ułożyć własną dietę, skalkuluje nam kaloryczność potrawy, obliczy procentowe pokrycie całodziennego zapotrzebowania na energię przez dany posiłek.

Rejestracja

Na początku, jak to zwykle bywa, trzeba zarejestrować się w serwisie. Jest to o tyle proste, że możemy pobrać swoje dane z facebooka. Następnie podajemy nasze dane, takie jak wzrost, waga czy wiek, dalej zaznaczamy nasze ulubione rodziny produktów spożywczych, nasz poziom aktywności fizycznej, a na końcu podajemy naszą wymarzoną wagę.

logowanie 1

logowanie 2

logowanie 3

Planowanie posiłku

Później już tylko zabawa – wybieramy odpowiednie produkty, które zjedliśmy lub akurat planujemy zjeść i przeciągamy je za pomocą myszki na nasz talerz. Produkty te dla ułatwienia nam zadania pogrupowane są rodzajami żywności, np owoce w jednej kategorii, nabiał, pieczywo czy napoje w innej. Program wylicza ilość kalorii, jaką dostarczymy organizmowi zjadając posiłek odpowiadający produktom na talerzu.

kolacja 1

kolacja 2

kolacja 3

kolacja 4

kolacja 5

Kontrola wartości odżywczych

Na wykresie obok możemy również skontrolować ilość białka, tłuszczów, węglowodanów czy cholesterolu, jaką zawiera dany skomponowany właśnie przez nas zestaw produktów.

składniki odżywcze 1

składniki odżywcze 2

Dzienniczek posiłków

Wszystkie takie talerze, czyli potrawy jakie zjadamy możemy zapisywać i w ten sposób tworzyć własny pamiętnik żywieniowy. Dzięki temu łatwiej skontrolujemy ilość kalorii i innych składników odżywczych, jakie zjadamy, a dodatkowo zadbamy o to, żeby nasza dieta była urozmaicona.
Wszystkie takie talerze, czyli potrawy jakie zjadamy możemy zapisywać i w ten sposób:

saving

Społeczność

Możemy również podglądać posiłki innych użytkowników, dzięki temu możemy podpatrywać od nich ciekawe pomysły na skomponowanie talerza. Możemy też wymieniać się z nimi naszymi spostrzeżeniami, uwagami na temat diety, czy samego serwisu, jak również przepisami!

Serwis ten idealnie nadaje się do planowania naszego zdrowego posiłku, kontrolowania spożywanych produktów, a przy okazji pięknie nam go wizualizuje. Jest to program bardzo przydatny, a dodatkowo komponowanie własnego talerza sprawia wielką frajdę.

A może korzystacie już z tego serwisu i chcecie się pochwalić swoimi zestawieniami?

Przyjemności.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *