Każdy początek jest niezręczny.

Hej, jak się macie?

Właśnie dziś rozpoczynam swoją przygodę z pisaniem bloga. Mam nadzieję, że jesteście miłośnikami fantazji kulinarnych, zdrowego odżywiania, sportu, dobrej muzyki czy książki. Jeśli tak, to trafiliście pod właściwy adres. Pokażę Wam, jak spędzić czas przyjemnie, a zarazem zdrowo. Będę pisać o pysznym jedzeniu, aktywnej formie spędzania wolnego czasu i innych przyjemnościach. Lecz nie tylko stan ciała się liczy, na jedzeniu i sporcie nie można poprzestać. Oczywiście znajdzie się tu i małe co nieco dla ducha.

Nigdy nie myślałam, że będę cokolwiek pisać, ponieważ z tworzenia wypracowań i tym podobnych w szkole nie byłam zbyt dobra. Jednak w zeszłym roku zaczęłam studia na jednej z poznańskich uczelni na kierunku Dietetyka. Trafiłam tam poniekąd z przypadku. Z zakazami jedzeniowymi jestem zaznajomiona od zawsze, bo niestety jestem alergikiem. Natomiast taką dietę z prawdziwego zdarzenia rozpoczęłam dopiero w lutym tego roku. Wielu rzeczy nie wolno mi jeść, tak więc musiałam mocno kombinować z przepisami na jakiś smaczny posiłek. Z czasem zaczęło mi się to podobać i gotuję, piekę i wymyślam coraz częściej. Postanowiłam nie zatrzymywać tego tylko dla siebie. Stąd zrodziła się koncepcja na dzielenie się moimi pomysłami z Wami właśnie w tym miejscu. Nie czarujmy się: „dieta cud” nie istnieje, ale ja postaram się pokazać Wam różne przepisy (niekiedy zupełne nowości mojego autorstwa, niekiedy sprawdzone, ale trochę zmodyfikowane) na przekąski, rodzinne obiady albo kolacje we dwoje, które będą smaczne i zarazem zdrowe.

Sportu też nigdy za wiele. Osobiście od małego byłam żywym dzieckiem. Najpierw bieganie po podwórku, później zaczęłam trenować karate. To wtedy sport mnie uzależnił. W międzyczasie kilka lat pływałam.  Nie powiem, że codziennie muszę iść biegać, czy regularnie chodzę na basen. Nie. Teraz sport uprawiam raczej rekreacyjnie, ale kiedy już zbyt długo się nie ruszam, to mnie roznosi. Do pracy najchętniej jeżdżę rowerem, troszkę gimnastykuję się w domu, czasem zwyczajnie siostra wyciągnie mnie pobiegać. Najważniejsze, by sport sprawiał nam przyjemność!

Jako że jestem miłośniczką dobrych książek i filmów, postaram się Wam przedstawić swoje ciekawe znaleziska. Kiedy tylko wpadnie mi w ręce coś wartego polecenia, z pewnością się tym z Wami podzielę. Moim ulubionym gatunkiem jest kryminał, więc jeśli też lubicie tego typu książki z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Co do filmów, to nie jestem uzależniona od konkretnego rodzaju, zazwyczaj oglądam to, co akurat pasuje do mojego nastroju.

Trochę już mnie poznaliście. Jak na początek chyba wystarczy. Teraz mam nadzieję, że będziecie się dobrze ze mną bawić.

Przyjemności.

1 Comments

  1. Pingback: Kasza jaglana z serkiem wiejskim i zielonym ogórkiem. - DlaPrzyjemnosci.pl | DlaPrzyjemnosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *